Časté otázky  & Základní pravidla

Jsou esence bezpečné?

Bachovy esence jsou zcela bezpečnou, přírodní cestou léčení. Přírodní ingredience v nich obsažené jsou kombinovány s pramenitou čistou vodou a minimálním množstvím alkoholu (vyráběného z hroznů) nebo glycerínu (vyráběného ze slunečnicových semen) za účelem konzervace.

Jak rychle uvidím výsledky?

Zvířata, malé děti stejně jako rostliny reagují na Bachovy esence poměrně rychle. Je nicméně zapotřebí vzít v úvahu individuální situaci a problém, kterým se zabýváte, jak hluboký či komplikovaný případ je a také zda Vy jako majitel(ka) zvířete budete na věci spolupracovat a dodržovat například předepsané dávkování. Bachovy esence fungují vždy. Nejdůležitějším však zůstává zvolit ty správné esence. To závisí zejména na Vás, Vaší upřímnosti a otevřenosti vůči terapeutovi Bachových esencí i sami sobě.

Bude souhlasit náš veterinář?

Ačkoli ne všichni veterináři znají Bachovy esence do detailu, s ohledem na fakt, že Bachovy esence jsou zcela bezpečnou cestou pomoci zvířatům a nenarušují jakýmkoli způsobem tradiční léčbu a medikaci, většina veterinářů užívání Bachový esencí vítá. Vedle emocionální podpory zvířeti, Bachovy esence také pomohou zvířeti lépe zvládat veterinární péči, jež bývá často stresovým faktorem. Rádi budeme s vaším veterinářem spolupracovat a případné otázky zodpovíme. 

Jsou esence v souladu s léky, které předepsal veterinář?

Ano. Medikace, léčba či jakákoli procedura klasické veterinární medicíny fungují s Bachovými esencemi společně. Konzultaci spolu s vaším veterinářem rádi nabídneme.

Jsou zde nějaké kontraindikace?

Ne, nejsou. Bachovy esence mohou užívat všechna zvířata bez omezení. Bez ohledu na jejich druh, plemeno, věc, pohlaví či situaci, ve které se zvíře nachází. Bachovy esence neobsahují lepek. 

Mohu dát Bachovy esence jakémukoli zvířeti?

Ano. Bachovy esence se pochopitelně nejčastěji užívají u domácích mazlíčků. Ale fantastických výsledků je dosahováno při jejich aplikaci u koní, domácích zvířat stejně jako u zvířat v ZOO.

Jak dlouho budou dosažené výsledky přetrvávat?

Pokud řešíte s Vaším zvířetem jednoduchý problém, zvolíte ty správné Bachovy esence, dodržíte pravidla užívání a dáte věci trochu času, výsledky přetrvají. Je však nicméně třeba říci, že častěji se spojí několik příčin a problémů dohromady a můžete se setkat se situací, kdy se objeví i problémy nové. I ty se však řeší s trvalým efektem. Buďte trpěliví a dejte sobě i svému zvířeti čas a šanci na bezstarostný šťastný život.

Kde mohu esence získat?

Nejlepší cestou je konzultovat věc s vaším terapeutem a získat esence spolu s profesionální radou a garancí tam. Pochopitelně můžete navštívit lékárnu, obchod s bio zbožím nebo obchod prodávající zdravou výživu, kde můžete esence koupit. Nedoporučujeme kupovat předem připravené kombinace bez toho, aniž byste složení konzultovali předem. Mohli byste se dostat do situace, kdy nejen, že utratíte peníze bez výsledku, ale především nedosáhnete cíle, ve který jste doufali.

Kolik to stojí?

Podívejte se na náš ceník a neváhejte nás kontaktovat také v případě zvláštních okolností či požadavků.

Mohu si připravit vlastní kombinaci esencí?

Postupem doby, kdy spolupracujeme s našimi klienty, jim nabízíme pomoc při přípravě jejich vlastních směsí Bachových esencí. Je dobré vědět jak mixovací lahvičku připravit pro případ, kdy odjíždíte například na delší dobu na dovolenou a nebudete mít příležitost požádat vašeho terapeuta o její přípravu. Z finančního hlediska se nevyplatí kupovat si vlastní čisté esence, které užijete jen několikrát.

Z čeho jsou esence vyrobené?

Bachovy květové esence jsou vyrobeny ze 100% čisté pramenité vody a květových esencí metodou macerování na slunci či převařením. Esence jsou ručně sbírány výlučně na území Anglie. Obsahují stopové množství 27% brandy hroznového základu za účelem jejich konzervace. Existují též bezalkoholové esence konzervované prostřednictvím glycerolu získaného ze slunečnice.


Základní pravidla

4 x 4

Minimální dávkování jsou čtyři kapky čtyřikrát denně. Nemůžete předávkovat! Bez problémů nakapejte esence zvířeti do vody, vmasírujte je do kůže nebo s opatrností dejte zvířeti přímo do tlamy.

Pozorování & Intuice

Pomozte Vašemu zvířeti, zůstaňte trpěliví, sebejistí a zeptejte se svého terapeuta na všechny otázky. Vaše zvíře je úžasná bytost, ale neočekávejte od něj zázraky na počkání.

Nebojte se zeptat

Nestyďte se zeptat znovu a znovu. Ptejte se nás i sebe sama. Jsme zde pro Vás i pro Vašeho zvířecího přítele.