Komunikace se zvířaty

Komunikace se zvířaty

Každý může "mluvit" s jakýmkoli zvířetem. Stačí si neklást překážky a věřit své intuici.

Pokud jste se setkali se situací, kdy jste intuitivně nebo "tak nějak" věděli, co vaše zvířátko chce nebo naznačuje, mluvíte s ním. Umíte to. 

Mluvit se zvířetem Vám milým, blízkým, je však poměrně obtížné. Většina lidí ztrácí odstup, vloží do rozhovoru se zvířátkem svůj pohled natolik, že přestane rozlišovat, co je vlastní myšlenkou, vlastním přáním a co je vzkazem zvířete.

Zkuste ale někdy mluvit a komunikovat se zvířetem, které potkáte náhodně. Je to jiné? Jistě ano. Máte odstup, nekladete si překážky a nemáte očekávání. 

Takto snadné všechny situace nejsou. Praxe ale přináší úspěchy. Mluvte se svým zvířecím přítelem stále, jako kdybyste mluvili s člověkem. Jste-li ale v situaci, kdy si nejste jisti a potřebujete pomoc, s důvěrou se na mne obraťte. 

A malá rada...máte-li doma malé děti, ideálně do věku 7 let, nechte je bez předchozích "rad a návodů" mluvit se zvířetem samotné. Děti jsou natolik intuitivní, že je pro ně povídání se zvířátky absolutně přirozené. Ovšem jen do doby, než jim někdo řekne, že to je celé nesmysl. Chraňte je před podobnými prohlášeními. Nechte je dělat a cítit to, co chtějí. Vědí, co dělají. Stejně jako to ví každá zvířecí duše.

Jak to probíhá?

Každý z nás, kteří se komunikací se zvířaty zabýváme, máme svoji metodu. Přístupy jsou individuální a neexistuje pravidlo, že je něco správně a něco naopak není.

V mé dlouholeté praxi se mi nejvíce osvědčila práce s fotografií, případně se zvířátkem napřímo při osobním setkání. Ke komunikaci potřebuji několik základních stručných informací (jméno zvířátka...je slušnost pozdravit a představit se, a jeho věk), Vaši představu, případně téma, o kterém budeme mluvit a třeba i konkrétní otázky. Nepotřebuji detaily, naopak je znát nechci. Nebráním se i tzv. kontrolním otázkám, které některým klientům dodají větší jistotu, že informace, které získají, mají hodnotu a lze jim věřit.

Z komunikace se zvířetem dostanete ode mne komplexní zápis. Tento neupravuji, neměním, přijde Vám zpráva s doslovnými citacemi, popisy situací. Neupravuji ani to, v jakém pořadí se o čem mluví, nedoplňuji zprávu jinak než o vysvětlení, která se týkají kontextu. 

Zprávu zasílám elektronicky nebo poštou, pochopitelně ji spolu můžeme prodiskutovat, vysvětlit a pokračovat v práci dál. Naprosto všechny informace u mne zůstávájí v absolutní diskrétnosti. Pokud některé z referenčních případů uvádím, jsou uveřejněny se souhlasem lidí, kteří se na mne obrátili. I tak ale jejich jména uvádím pouze s použitím křestního jména a iniciály jejich příjmení. 

Diskrétnost je zde na místě, jak se můžete přesvědčit z případu uvedeného zde